Povídky 2011

SKU 1
200.00Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu

Literární soutěž Hledá se autor bestselleru, určená dosud nepublikovaným autorům, zaznamenala nebývalý ohlas. Do prvního ročníku přišlo přes čtyři sta povídek, na jejichž hodnocení se podílela odborná porota i široká veřejnost, a výsledek - sborník pěti vítězných povídek - máte nyní možnost získat.

"Poslední cesta" Jiřího Drašara vás přesvědčí, že láska kvete na každém místě a v každém věku. V humoristické povídce "Den, kdy se Vidímová svlékla" se s Lucií Verrall vrátíte do školních škamen. "Kód" Antonína Mazáče vám ukáže, že i lupiči musejí cestou za objektem svého zájmu překonat nečekané nástrahy. V "Prokletí" Petra Doležala zakusíte utrpení člověka pronásledovaného totalitním režimem. A konečně "Návrat" Terezy Prasličkové vám přiblíží nesnáze, s nimiž se musí vypořádat propuštěná trestankyně.

Vydal Fragment roku 2011, 136 stran, brožované vydání, ISBN 978-80-253-1279-7

Ukázka:

Petr Doležal - Prokletí

Tak je to tady, už i já okusil ty podivné pocity, které člověku přinášejí pouta na rukou. Tak jako mnoha lidem přede mnou se dnes zaryla do kůže i mně. Je to podivná věc. Bolí to a člověk se u toho cítí tak nějak potupený a degradovaný. Bojí se toho, co přijde, a lituje trochu všeho, co ho dostalo až sem. Je to jako rána pěstí do ksichtu, to aby se ti konečně rozsvítilo, kdo je tu v právu nebo spíš v přesile. Udělals, hochu, chybu a teď za ni budeš pykat. Ne, nech si svoje omluvy a vysvětlování, na nás si s tímhle nepřijdeš, spíš nás to ještě víc nasere. Tak co, chceš nás vytočit, nebo budeš konečně držet hubu a krok? Svobodně se rozhodni, o svobodu ti přece šlo především, ne?
Můžeš se politovat, to ti jen prospěje. Když projevíš tu pravou účinnou lítost, snad ti pak někdo uvěří, že to bylo všechno jen z tvý blbosti a nechtěl jsi to nechat dojít tak daleko. Radíme ti dobře, my víme, jak to dopadá, když se hajzl jako ty zatvrdí, vždyť sám bys to měl vědět nejlíp, co? My dobře víme, jak skončil tvůj fotr. I ten začal litovat moc pozdě, tak nebuď zrovna tak blbej. Vedou mě nepříjemnou kachlíkovou chodbou a ve mně se mísí různé pocity. Tak už jsem v tom taky. Je to nejspíš naše staré rodinné prokletí.
Mého dědečka označili za nepřítele lidu už za protektorátu. Asi k tomu měli vážný důvod, ale já ho až donedávna vlastně nechápal. Snad tím mysleli, že je nepřítelem Říše. Utekl sice do Anglie, hned jak to bylo rozumné, celý svůj život nechal za sebou a nezažil počátek okupace na vlastní kůži, ale vrátil se domů. Byl vysazen několik měsíců před Silver A, mapoval terén, sháněl informace.
Ale asi byste marně pátrali po jeho jméně. Tak jako každý pěšák velkých válek byl pro historické anály zcela bezejmenný...
Uložte tento produkt na později